6 domowych sposobów na wybielenie zębów

wybielanie zębówPosiadanie śnieżnobiałego uśmiechu w dzisiejszych czasach jest wręcz wymogiem. Niestety prawda jest taka, że są osoby, które mają problem z kolorem i wyglądem swoich zębów. Nie ważne jak często je szczotkują. Dlaczego się tak dzieje? Jedzenie, które codziennie spożywamy ma w sobie barwniki, które zmieniają koloryt naszych siekaczy. Przecież praktycznie wszyscy pijemy rano kawę, czy herbatę. Dodajmy do tego napoje alkoholowe czy palenie papierosów i żółte zęby są gwarantowane.

Dobre pierwsze wrażenie można zrobić tylko raz. A na co ludzie zwracają uwagę na początku? Właśnie na zęby. Mówią one wiele o tym jakim jesteś człowiekiem. Czy dbasz o siebie i czy jesteś zdrowy. Twoje uzębienie ma wzbudzać zaufanie i zachwyt u rozmówcy, a dzięki temu łatwiej zjednasz sobie przyjaciół. Jeśli jednak nie należysz do grona szczęśliwych posiadaczy uśmiechu niczym gwiazda Hollywood, to poznaj 6 sposobów, aby to zmienić.

  1. Myj zęby po każdym posiłku.

Najprostsze rady są często najlepsze. Doskonale wiemy, że zdajesz sobie sprawę z tego, że należy szczotkować uzębienie po jedzeniu i piciu. Jednak chcieliśmy zwrócić Twoją uwagę na sposobie w jaki to robisz. Postaraj się stosować tzw. ruch wymiatający. I pamiętaj, żeby poświęcić na to minimum dwie minuty, a najlepiej pięć. Niezwykle użyteczne są szczoteczki elektryczne, które posiadają timer. Ich plusem jest również dokładność z jaką usuwają każde zanieczyszczenie.

  1. Używaj sody oczyszczonej i nadtlenku wodoru.

Te produkty są jak naturalny wybielacz. Zrób sam pastę z tych składników i wcieraj w zęby. Większość osób, które stosowało tę metodę zauważyło znaczną poprawę w kolorycie swojego uśmiechu. W tej parze nadtlenek posiada właściwości antybakteryjne. Dzięki niemu nie rozwijają się bakterie, które odpowiadają za nieprzyjemny zapach oraz rozwijanie się próchnicy. Natomiast soda jest jak papier ścierny. Świetnie radzi sobie z usuwaniem kamienia. Przy robieniu takiej pasty miej na uwadze dwie kwestie. Po pierwsze masa ma być dość rzadka, nie może być zbyt gęsta i grudkowata. Po drugie, nie nakładaj na szkliwo samej sody oczyszczonej, ponieważ możesz je uszkodzić nieodwracalnie.

  1. Olej kokosowy.

Ostatnio ten produkt stał się bardzo popularny w kuchni. Możesz go również wykorzystać do higieny jamy ustnej. Istnieje kilka sposobów na jego aplikacje. Nałóż niewielką ilość oleju na swoją szczoteczkę do mycia zębów i ruchami kolistymi dokładnie przejedź ząb po zębie. Możesz także delikatną ściereczką „wypolerować” swoje uzębienie. Pozostaw tak nasmarowane zęby na 15 minut. Następnie umyj je jak zwykle, bądź wytrzyj np. ręcznikiem papierowym.

  1. Ocet jabłkowy.

Na pewno znasz sposób naszych babć na pozbycie się kamienia z czajnika. Wlewały one do niego ocet z wodą i zagotowywały. Po osadzie nie było śladu. Tak samo działa ten ocet jabłkowy na zęby. Jednakże w tym przypadku proces trwa trochę dłużej. Zaleca się stosować ten płyn przez miesiąc codziennie. Po tym czasie można spodziewać się, że pozbędziesz się plam nawet po kawie czy nikotynie. Wcieraj ocet w szkliwo, a następnie delikatnie umyj zęby. Stosuj do tego pastę, która nie ma w składzie fluoru, aby nie naruszyć pierwszej warstwy uzębienia.

  1. Skórka z pomarańczy lub cytryny.

Gdy obierasz cytrusy nie wyrzucaj obierek. Przetrzyj nimi swoje zęby.  Skórka z tych owoców ma działanie wybielające. Pamiętaj jednak, że to spora ilość kwasu, który może być szkodliwy dla szkliwa. Aby go nie uszkodzić opłucz swoje uzębienie roztworem nadtlenku wodoru.

  1.  Zrób mus z truskawek.

Ponoć to sposób gwiazd na piękny uśmiech. Nie wiadomo ile w tym prawdy, ale Catherine Zeta Jones poleca właśnie te owoce jako sposób na śnieżne zęby. Wystarczy zblendować, bądź rozgnieść widelcem kilka świeżych truskawek. Tak powstały mus wetrzyj w swoje zęby. Prawdopodobnie po wszystkim jedyne co musisz zrobić to po prostu oblizać swoje uzębienie. Warto też użyć nitki dentystycznej, gdyż truskawki posiadają drobne pestki wchodzące między zęby.

Przedstawiliśmy kilka propozycji niskobudżetowych na wybielenie uśmiechu. Wszystko to można stosować w zaciszu swojego domu. Jednak jak wiadomo takie metody nie gwarantują sukcesu. Czasami nasze zęby potrzebują czegoś więcej. Wizyta u dentysty i chemiczne wybielanie jest pewne. Niestety nie każdy może sobie pozwolić na wydatek rzędu kilkuset złotych. Coraz bardziej popularne stają się nakładki wybielające do użytku domowego. Związek składników zawartych w takich preparatach jest zbliżony do tego u stomatologa. Dlatego też większość użytkowników uzyskuje ten sam efekt, a koszt jest zdecydowanie mniejszy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *